Wszędzie te kable…

Posiadanie choćby jednego komputera wyposażonego w jakiekolwiek peryferia i podłączonego do sieci zazwyczaj wymusza używanie kilku, kilkunastu przewodów, które umożliwiają komunikację poszczególnych urządzeń oraz ich zasilanie. W części przypadków można pozbyć się tej konieczności poprzez zastosowanie połączeń bezprzewodowych, co najczęściej występuje w odniesieniu do myszy, klawiatury, czasem głośników. Pozostałe kable raczej muszą pozostać na swoich miejscach, jednak dla wygody i bezpieczeństwa warto je trzymać uporządkowane. Są w sprzedaży specjalne uchwyty do kabli, dzięki którym można spiąć kilka najbliższych w pakiet i dzięki temu nie plączą się, więc maleje ryzyko związane z wyrwaniem ich z portu, uszkodzeniem podczas robienia czegoś, przewróceniem się o wystające przewody itd. Podobna zasada obowiązuje zresztą wewnątrz obudowy komputera. Tam również znajduje się sporo kabli, przy czym najważniejsze – łączące zasilacz z płytą główną oraz inne wiążące poszczególne komponenty. Połączenie ich uchwytami gwarantuje więcej miejsca w obudowie, a przez to lepszą cyrkulację powietrza.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>