Usprawnienia do systemów operacyjnych

Świeżo zainstalowany, stabilnie działający system, nie wymaga teoretycznie żadnych dodatków czy modyfikacji. Potrzeba posiadania takowych może się jednak pojawić, gdy chcemy odnaleźć pewne ważne funkcje niedostępne w zwyczajny sposób lub też zmienić zaawansowane parametry systemu. Są specjalne aplikacje, które wykorzystują ukryte dla zwykłego użytkownika możliwości i pozwalają na ustawianie opcji dostępnych zazwyczaj przez edycję rejestru systemowego. Z takich programów powinni korzystać tylko zaawansowani użytkownicy, bo łatwo jest coś popsuć, gdy się eksperymentuje albo też nie wie, do czego służą poszczególne pozycje. Jeśli używamy jednego z podobnych narzędzi, zróbmy przedtem kopię rejestru – wykonuje się ją albo jedną z opcji programu, albo też samodzielnie z poziomu systemowego edytora rejestru. Dzięki temu, większość nieprawidłowych operacji lub takich, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, będzie można cofnąć. Bez w porę zrobionej kopii bywa to mocno trudniejsze, albo też wymaga reinstalacji systemu – zależy od „powagi” dokonanych zmian.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>