Szybkie pisanie bez patrzenia na klawiaturę

Popularność komputerów sprawiła, że większa grupa użytkowników posiada aktualnie spore umiejętności w zakresie ich obsługi. Część osób nabyła taką wprawę w pisaniu na klawiaturze komputerowej, że robi to zupełnie bez patrzenia na klawisze. Pisanie tzw. bezwzrokowe uważane jest za cenną umiejętność – czasami wyodrębnia się ją nawet w CV, ponieważ przydaje się potencjalnym pracodawcom. Ci, którzy chcieliby dopiero się tego uczyć, mogą podjąć specjalny kurs, darmowy lub płatny. Narzędzia służące do ćwiczenia pisania bezwzrokowego dostępne są za darmo w Internecie, można też zakupić bardziej rozbudowany program i oczywiście – dużo pracować, żeby zyskać pełną sprawność. Umiejętność taka to nie tylko ciekawa karta przetargowa w rekrutacji na jakieś stanowisko, ale też coś bardzo przydatnego w codziennym życiu. Ktoś, kto spędza sporo czasu przed komputerem, na pewno zyska oszczędność dzięki szybszemu wykonywaniu codziennych czynności, pisaniu czegokolwiek itd. Przydaje się to np. przy czatowaniu, pisaniu wiadomości e-mail, jak też edytowaniu różnych dokumentów tekstowych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>