Sieć – jak z niej rozsądnie korzystać

Dostęp do internetu to bardzo przydatna rzecz, jednak z globalnej sieci trzeba umieć korzystać – jeśli robi się to niewłaściwie, łatwo o zaistnienie nadużyć lub też późniejszych problemów związanych z wirusami bądź niechcianymi programami, które instalują się przy choćby średniej nieuwadze użytkownika. Rozsądnego korzystania z sieci trzeba się uczyć całe życie, gdyż jest mnóstwo różnych śmieci i możliwych prób oszustwa, dlatego też nawet teoretycznie doświadczony użytkownik może zostać „złapany” przez bardziej doświadczonego twórcę wirusa lub robaka, który rozsyła się samoistnie poprzez pocztę e-mail. Młodszych użytkowników powinni pilnować rodzice. Zagrożenia są różne, począwszy od niezbyt odpowiednich dla dziecka obrazów czy filmów, aż po możliwy atak pedofila, któremu dziecko wszystko powie (adres zamieszkania, kiedy rodziców nie ma w domu itd.). Brak czasu na dozór jest ogromnym błędem, ale można się ewentualnie posiłkować programami chroniącymi dziecko przed dostępem do stron uważanych za niebezpieczne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>