Przepływ danych w sieci

Globalny dostęp do internetu wpłynął pozytywnie na ilość danych dostępnych w sieci nawet dla dowolnego, zwykłego użytkownika. Każdy chętny może pobierać interesujące go treści, jak również umieszczać swoje, przy czym w ogromnej większości przypadków wszystko jest zupełnie za darmo lub ewentualnie za niską opłatą, ułatwiającą pozyskiwanie różnorodnych materiałów. Sieć ma ogromną przewagę nad innymi zbiorami danych, takimi jak biblioteki, ponieważ dostępna jest z dowolnego miejsca na świecie, czyli bez ograniczeń przestrzeni i czasu. To doskonałe miejsce dla ludzi, którzy pragną zyskiwać wiedzę na różne tematy, korzystać z zasobów, do których normalnie nie mogliby mieć dostępu. Ważną kwestią jest rosnąca ciągle prędkość przesyłania danych, dzięki czemu korzystanie z licznych źródeł staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Mogą to docenić zwłaszcza ci, którzy pobierają z internetu duże rozmiarowo pliki zawierające np. dane w postaci grafiki lub dźwięku. Przyspieszenie transferu jest ułatwieniem w pracy czy w nauce, poza tym można łatwiej korzystać z sieci w miejscach publicznych, w których nie spędzamy dużo czasu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>