Przechowywanie akcesoriów komputerowych

Większość użytkowników komputerów posiada całkiem sporo różnego sprzętu, jak również wiele akcesoriów ułatwiających pracę z komputerem. Nie zawsze używane są wszystkie na raz, więc część pozostaje gdzieś obok, ewentualnie pochowana w szafach czy szufladach. Niewłaściwe przechowywanie takiego sprzętu może mieć negatywne skutki, mianowicie od np. kontaktu z wilgocią (obecną niestety w większości mieszkań) często pojawiają się uszkodzenia, podobnie wszechobecny kurz ma dużą szansę zanieczyścić i uszkodzić różne elementy wyposażenia. Najlepiej trzymać taki sprzęt w oryginalnym opakowaniu i w miejscu, gdzie nie będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne jak np. zgniecenie. Dobrym miejscem bywa szafa, górna półka regału, jedna z większych szuflad lub nawet jakiekolwiek położenie w osobnym pokoju (w niektórych mieszkaniach funkcjonują takie „składziki”). Przedmioty takie jak nośniki danych wymagają jeszcze delikatniejszego traktowania, najlepiej umieszczać je w specjalnych stojakach, a pamięci przenośne izolować od wpływu warunków atmosferycznych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>