Programowanie – dla kogo praca?

Przeglądając ogłoszenia w sieci, dość często można trafić na anonse „poszukuję programisty”, „programista do dużego projektu potrzebny od zaraz”. Można na tej podstawie wywnioskować, że zawód programisty jest wysoce pożądany i oczywiście dobrze płatny. Nie jest jednak profesją dla osób, które lubią pracować łatwo i szybko, bo nad programowaniem, obmyślaniem najlepszego sposobu działania programu, a potem testowaniem i debugowaniem spędza się bardzo dużo czasu. Najlepiej w tym zawodzie odnajdą się ludzie dokładni, którzy nie popełniają zbyt dużo błędów takich jak literówki czy nie zapominają o elementach pisowni niezbędnych w każdym języku programowania. Po zakończeniu etapu tworzenia jest jeszcze czas na „obejrzenie” kodu i poprawienie zauważonych usterek, a następnie ewentualne błędy są jeszcze wychwytywane podczas próbnego używania aplikacji. Chociaż wśród języków programowania wyróżnia się trudniejsze i łatwiejsze, do posługiwania się dowolnym z nim niezbędna jest duża precyzja, staranność i dokładność.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>