Praktyki z komputerem

Informatyzacja wszelkich czynności doprowadziła do tego, że obecnie ciężko nam sobie wyobrazić wiele spraw bez udziału komputera. Wystarczy dowolna maszyna (oczywiście sprawna) z dostępem do sieci, żeby móc komfortowo pracować i się uczyć nowych rzeczy. Komputery są również niezbędne na wszelkiego rodzaju szkoleniach, gdzie obraz z ekranu prowadzącego „przekazywany” jest innym uczestnikom i mogą oni na przykład robić notatki czy nawet zdjęcia. Na wykładach w przeróżnych uczelniach również komputer stanowi centrum, z którego dane rozchodzą się po sali. Najczęściej treść jest przekazywana w postaci pokazu slajdów czy animacji zawierającej np. wykresy czy zestawienia tabelaryczne. Podczas szkoleń można też spotkać się z użyciem projektorów lub wykorzystywaniem możliwości zdalnego dostępu, kiedy to prowadzący pokazuje uczestnikom pewne informacje na ich własnych komputerach korzystając z dostępu przez sieć. W większości przypadków działa to lepiej niż uczenie się wyłącznie z teorii, przynajmniej jest to forma bardziej atrakcyjna niż prezentowanie szkolącym się czystego tekstu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>