Pobieranie programów z internetu

W sieci jest mnóstwo darmowych programów do pobrania, jak również wersji próbnych wielu znanych aplikacji. Każdy może je ściągnąć i przetestować, a w przypadku tych darmowych – używać na zasadach określonych przez ich twórcę. Żeby wygodnie pobierać interesujące nas programy, nie trzeba właściwie żadnych udogodnień – czasem liczy się jedynie czas pobierania, który będzie najkrótszy przy jak najlepszym i najszybszym połączeniu internetowym. Właściciele dość niestabilnych sieci powinni zainstalować tzw. akcelerator pobierania. Program taki nie tylko przyspiesza ściąganie pliku (często pobierając ten sam plik z kilku źródeł (mirrorów) jednocześnie, ale też wznawia pobieranie w przypadku zerwania połączenia, czy też zamyka komputer po ściągnięciu wszystkich wybranych aplikacji. Podczas takiego ściągania uważajmy na kwestie praw autorskich i wybierajmy wyłącznie pliki umieszczone w sieci zupełnie legalnie. Posiadanie tzw. piratów podlega karze i jest to egzekwowane nie tylko w przypadku firm, ale również użytkowników prywatnych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>