Optymalny czas przed monitorem

Multum ciekawych zajęć podejmowanych dzięki komputerom sprawia, że niektórym osobom ciężko jest oderwać się od monitora i spędzają przed nim długie godziny. Na początku nic się nie dzieje, ale w miarę upływu czasu wstępne zainteresowanie staje się wręcz uzależnieniem. Najlepiej nie przyzwyczajać się i od razu wyznaczyć mniej więcej czas jaki przeznaczymy na różne rozrywki. Niezależnie od wieku, najlepiej jest poprzestawać na godzinie-dwóch dziennie. Gwarantuje to, że oczy nie będą się męczyć, a przyzwyczajenie nie stanie się naszą drugą naturą. W każdym wieku ustawiczne przesiadywanie przed komputerem może powodować różne nieprzyjemne konsekwencje, począwszy od irytacji (często się zdarza na przykład podczas dyskusji internetowych) poprzez bóle głowy, stawów czy kończyn, aż po choroby kręgosłupa czy też narastające uzależnienie. Trzeba pamiętać, że komputer wciąga bardziej niż jakiekolwiek inne nowoczesne rozrywki, bo jest swoistym centrum multimedialnym. Najłatwiej „wciąga” dzieci oraz osoby o słabszej psychice, które nie radzą sobie z różnymi emocjami ani z dużą ilością różnych bodźców.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>