Notebooki – drogie czy niekoniecznie?

Zakup laptopa średniej jakości, który wystarcza do wielu zastosowań, nie jest wcale wielkim wydatkiem. Owszem – najnowocześniejsze modele bywają bardzo drogie, ale są to komputery niedawno wprowadzone do produkcji i dla przeciętnego użytkownika oferują sporo za dużą wydajność względem swojej ceny. Dość łatwo jest kupić notebooka z drugiej ręki praktycznie za bezcen, przy czym ma on rok lub dwa: tak szybko zmieniają się technologie i starzeją podzespoły. Cena spada, ale działanie jest w dalszym ciągu zadowalające, jedynym problemem w przypadku zakupienia takiego laptopa jest to, że może nie obsługiwać najnowszych, bardzo wymagających gier, a rozbudowa czy wymiana części nie jest możliwa. Kupowanie tych najdroższych notebooków mija się z celem, o ile nie próbujemy utrzymać się na pierwszym miejscu wyścigu o najwięcej mocy. Do pisania, przeglądania internetu czy też słuchania muzyki, oglądania filmów, wystarczające są dwu- lub trzyletnie maszynki ze średniej lub wyższej półki. Nie muszą być nowe, ale powinny być zadbane.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>