Nie tylko komputery

Ostatnimi czasy sporo się mówi o nadchodzących poważnych zmianach w kategoryzacji sprzętu używanego do łączenia się z siecią. Już teraz wiele urządzeń nie będących komputerami posiada dość mocne procesory i odpowiednie parametry, by z ich pomocą przeglądać internet, są też takie, dzięki którym łatwo czytać książki czy robić zakupy. Podobnie wygląda kwestia urządzeń służących do grania. Coraz częściej są to rozbudowane konsole posiadające twarde dyski i wyposażone w możliwość samodzielnego pobierania gier z internetu za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów. Mówi się, że za pewien czas nie będzie oddzielnych sprzętów do robienia poszczególnych rzeczy za pomocą komputerów, konsol i innych urządzeń, ale jedno „coś”, o rozszerzonej funkcjonalności. Najprawdopodobniej jednak zatrzymają się zmiany odnośnie rozmiaru elektroniki, gdyż dalsze znaczne zmniejszenie się wielkości używanych sprzętów mogłoby spowodować trudności w ich obsłudze (ludzkie palce mają jednak ograniczone możliwości).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>