Nasz produkt jest bezpieczny, ponieważ…

Najpierw powinieneś odrzucić wszystkie slogany reklamowe wygłaszane na temat interesującego cię serwera. Producenci często twierdzą, że ich serwer jest bezpieczny, ponieważ:

Nie zawiera kodu dostępnego publicznie, więc jest tajny. Zawiera kod dostępny publicznie, więc został gruntownie przejrzany. Jest napisany od zera, więc nie odziedziczył usterek po innych produktach.

Jest napisany na podstawie starego, dobrze przetestowanego kodu. Nie działa jako root (w Uniksie) ani jako Administrator lub LocalSystem (w Windows NT). Nie działa w Uniksie.

Nie działa w systemach operacyjnych Microsoftu. Nieznane są ataki przeciwko niemu. Używa kryptografii z kluczem publicznym (albo innej bezpiecznie brzmiącej technologii).

Nic z tego nie gwarantuje bezpieczeństwa ani niezawodności. Fatalne usterki w bezpieczeństwie znajdowano w programach mających każdą z wymienionych wyżej cech.

One comment to Nasz produkt jest bezpieczny, ponieważ…

  • Soprano  says:

    Oj tak, coraz wieksza wage producenci przykladaja do bezpieczenstwa swoich programow, sa juz nawt takie ktorych zlamac sie nie da w ogole…

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>