Kiedy naprawa laptopów ma sens – Kraków?

Często można spotkać się z pojęciem odnoszącym się do złośliwości rzeczy martwych. Weźmy na przykład laptopa- zwykle awaria występuje w najmniej oczekiwanym miejscu czy czasie. Wtedy konieczna jest naprawa laptopów Kraków. Jesteśmy w połowie ważnego projektu, w połowie sesji czy w trakcie oglądania ulubionego serialu. Większość użytkowników będzie z pewnością mocno zirytowana. Awaria laptopa oznacza bowiem kolejne wydatki. Tutaj zwykle pojawia się dylemat. Czy kupić nowy sprzęt czy naprawiać stary. W przeważającej większości wypadków mniej zapłacimy za naprawę. Ceny nowych laptopów zaczynają się od 1000 zł, średnio za nowy sprzęt będzie trzeba zapłacić około 1500 zł. Musimy jednak mieć na uwadze to, że za taką cenę uda nam się nabyć laptopa w dość ubogiej wersji. Laptopy warte zainteresowania zaczynają się od 2 tys. zł. Koszt wymiany najdroższego podzespołu w dobrym laptopie czyli płyty głównej wynosi od 600 do 800 zł.

Kiedy naprawa laptopów w Krakowie ma sens?

Z całą pewnością warto inwestować w sprzęt, w którego zakup kilka lat temu przeznaczyliśmy 2, 3 czy nawet 4 tys. zł. W porównaniu do nowych laptopów o cenie 1500 zł mogą się one charakteryzować o wiele większą wydajnością. Wraz z upływem lat wydajność sprzętu wcale tak znacznie się nie obniżyła. Jeśli nawet musielibyśmy zmienić płytę główną i wydać na to 600 zł jest to dobry krok niż zakup nowego laptopa o wiele gorszych parametrach. Wtedy naprawa laptopów Kraków ma sens. Wszystkie powyższe argumenty przemawiają jednak tylko za naprawą laptopów wysokiej klasy. Takich, które posiadają dedykowaną kartą graficzną, mocny procesor. Wymiana płyty głównej w słabym laptopie rzeczywiście może stać pod znakiem zapytania. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę coraz niższe ceny nowych laptopów. Stare i słabe jednostki warto naprawiać wtedy gdy koszt wymiany poszczególnych elementów nie przekracza 200 zł. Zresztą czasami finanse nie pozwalają na zakup nowego sprzętu.

Naprawa laptopów Kraków

Czynnik finansowy to nie wszystko. Za tym by naprawić stary laptop przemawia również sentyment. Niektórzy potrafią mocno przywiązać się do starych jednostek. Możemy być tak przyzwyczajeni do starego sprzętu, że aż żal nam się z nim z nim rozstawać. Jeśli wszystkie te argumenty skłaniają nas do zachowania starego sprzętu pora wybrać odpowiedni serwis. Już na pierwszy rzut oka można ocenić to czy trafiliśmy na fachowców. Przede wszystkim serwisant powinien nam zadawać jak najwięcej pytań odnośnie sprzętu, tego jak działał a kiedy przestał, w jakiej sytuacji, jakie oznaki się pojawiły odmówienia posłuszeństwa. Naprawa laptopów Kraków nie może też kosztować nas krocie. Niestety czasami można trafić do nieuczciwych fachowców, którzy wymieniają części, które wymienione być nie powinny. Na tego typu „fachowców“ lepiej uważać. Dobrego punktu serwisowego najlepiej szukać za pośrednictwem znajomych. Jeśli nie to szukamy opinii na remat danego punktu w sieci. Konkurencja na tym rynku jest olbrzymia. Znalezienie uczciwego i sprawdzonego przez innych punktu serwisowego nie powinno być więc trudne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>