Na co oszuści w sieci naciągają młodzież?

Można by pomyśleć, że młody człowiek powinien być inteligentny, rozważny i nie dawać wykorzystać się zwykłym oszustom internetowym, jednak niestety nie wszystkie młode osoby takie są. Na przeróżnych portalach społecznościowych możemy spotkać prześladowców, którzy najczęściej są mężczyznami i starają się omamić młode dziewczyny. Piszą z nimi próbując zdobyć ich zaufanie, rozkochać je w sobie po to, aby wyłudzić od nich informacje dotyczące miejsca ich zamieszkania lub ich nagie zdjęcia, a następnie wykorzystać zdobyte materiały przeciwko nim. Młodzi ludzie często klikają w linki z wirusami wysyłane przez hakerów po to, aby dostać się do czyjegoś komputera i przechwycić jego dane. Dużo nastolatków pada ofiarą cyber przemocy, która polega głownie na nękaniu w sieci. Najczęściej są oni nękani, wyzywani i poniżani przez swoich rówieśników, którym w jakikolwiek sposób podpadli lub którzy są o nich zazdrośni. Warto uświadamiać młodym ludziom jakie niebezbieczeństwa czyhają na nich w sieci, ponieważ może uchronić ich to od popełnienia różnych błędów, których mogą potem żałować.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>