Na co najczęściej narażeni są ludzie korzystający z sieci?

Sieć jest miejscem pełnym przydatnych człowiekowi informacji, rozrywki, a nawet jest to miejsce dzięki któremu mamy możliwość pracować, zarabiać. Jednak nie należy zapominać o tym, że sieć tworzą użytkownicy, którzy nie zawsze mają wobec nas szczere zamiary. Wielu z nich to osoby, które nie są godne zaufania i w prawdziwym życiu często nie chcielibyśmy mieć z nimi nic do czynienia. Ludzie często pisząc z kimś wierzą mu, ponieważ nie widzą powodu dla którego mięliby tego nie robić i nie jest to oczywiście pozytywne zjawisko. Wielu ludzi korzystających z sieci to oszuści, którzy patrzą tylko na siebie i z naiwnych użytkowników pragną wyłudzić jak najwięcej pieniędzy lub różnorodnych danych. Przykładowo oferują oni użytkownikom towary, za które każą płacić z góry, a gdy użytkownik za nie zapłaci udają, że nie otrzymali tych pieniędzy lub wcale nie wysyłają towaru. Z sieci korzystają również ludzie, którzy rozsyłają innym na pocztę elektroniczną wirusy, które umożliwiają im dostanie się na komputer osoby klikającej w owy link. Mają wtedy dostęp do wszystkich danych znajdujących się na komputerze i często mogą wykorzystać je przeciwko ich właścicielowi. Dlatego korzystając z Internetu należy być uważnym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>