Mały, coraz mniejszy komputer

Przeżywamy obecnie epokę coraz silniejszej miniaturyzacji wszelkiego sprzętu. Dostępne są mniejsze i mniejsze produkty takie jak dyski i pamięci, jak również karty rozszerzeń o mniejszych rozmiarach. Miniaturyzację widać też w rozmiarze samych komputerów, które z potężnych maszyn zajmujących całe pomieszczenia, na naszych oczach skurczyły się do „skrzynek” łatwych do przenoszenia w specjalnie wyprofilowanych torbach. Mały rozmiar komputera nie ogranicza w żaden sposób jego wydajności, ponieważ każdy z elementów modyfikowany jest mniej więcej w tym samym czasie. Można się spodziewać, że ten trend będzie trwał tylko do pewnego momentu, mianowicie występuje stałe ograniczenie w postaci konieczności obsługiwania tych rzeczy za pomocą ludzkich palców. Jeśli jakiś niezbędny sprzęt stałby się zbyt mały, trzeba by było wymyślić zupełnie inny sposób jego użytkowania – to, być może, będzie miało miejsce dopiero w odległej przyszłości. Oprócz komputerów i powiązanego sprzętu, miniaturyzacji ulegają również inne urządzenia, jak np. telefony komórkowe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>