Korzystanie ze starszych systemów operacyjnych

Spora część starszych komputerów trafiła do domów użytkowników z aktualnie najnowszym systemem operacyjnym. Najprawdopodobniej było tam również dołączone oprogramowanie na płytce CD lub DVD, więc w razie konieczności można je było zainstalować ponownie (na przykład po wykonaniu formatowania dysku). Jeśli ktoś odpowiednio dba o swój sprzęt, i nie sprzedaje komputera po dwóch – trzech latach, najprawdopodobniej posiada do tej pory ten sam system operacyjny. O ile nie jest to wersja samoczynnie dokonująca uaktualnień do nowszych, może pojawić się problem z instalowaniem na tym systemie nowoczesnego oprogramowania lub z korzystaniem z internetu. Będzie więc niezbędne albo wdrożenie pewnych wyrzeczeń, albo jednak „przesiadka” na nowszą wersję systemu z danej rodziny. Przeważnie dochodzi też kwestia tego, że starszy system nie jest już wspierany, więc nie wydawane są do niego łatki i aktualizacje, stąd nietrudno o pojawienie się różnych problemów z kompatybilnością bądź też nagłych, dziwnych awarii. Najlepiej jest powoli zacząć przyzwyczajać się do najnowszej odsłony systemu operacyjnego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>