Konieczny program antywirusowy

Wirusy, robaki, inne drobnoustroje to plaga naszych czasów – nie tylko w świecie rzeczywistym. Komputery również mają z ich powodu mnóstwo problemów, zwłaszcza jeśli nie są zabezpieczone za pomocą specjalnego programu zwanego antywirusem. Wirusy i inne to niewielkie programy, czasem naprawdę bardzo okrojone do kilku najbardziej istotnych funkcji. Rozprzestrzeniają się różnymi drogami, obecnie najczęściej za pośrednictwem internetu, skąd trafiają na poszczególne maszyny przez niedostatecznie chronione drogi wejścia/wyjścia. Programów antywirusowych jest tak dużo, że wręcz grzechem jest brak instalacji takowego, zwłaszcza, że spora ilość jest zupełnie darmowa. Co więcej, program taki powinien wykorzystywać wszystkie swoje funkcje, bo tylko wtedy zapewnia wystarczającą ochronę dla komputera. Najważniejszy jest tzw. monitor, czyli moduł ciągle działający w tle i reagujący na wszelkie zagrożenia, oraz skaner – służący do przeglądania pamięci i zawartości dysku pod kątem różnych podejrzanych programów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>