Klucz ports

w taki sposób, aby klucz „ports” był ustawiony na zakres portów, którego zamierzasz używać, klucz „PortsInternetAvailable” był ustawiony na „Y”, a klucz „Useln ternetPorts” był ustawiony również na „Y”.

Procedura ustawiania portu usługi różni się w zależności od usługi. Czasem jest udokumentowana w podręcznikach, a na stronie WWW Microsoftu znajdziesz instrukcje ustawiania portów RPC usług, które są szczególnie często przekazywane przez firewalle. I w tym przypadku większość usług RPC to usługi DCOM, a zmiany parametrów DCOM można dokonywać za pomocą interfejsu użytkownika. Warto sprawdzić interfejs DCOM nawet wtedy, gdy dokumentacja doradza bezpośrednią edycję rejestru.

Jeśli ustawiasz port używany przez usługę, wybierz taki, który nie jest zajęty przez inny serwer i nie leży na początku zakresu portów RPC. Ponieważ większość serwerów RPC wybiera pierwszy wolny numer w zakresie portów RPC, serwer, który poprosi o numer z początku zakresu, może łatwo trafić na już zajęty port. W takiej sytuacji serwer albo w ogóle się nie uruchomi, ponieważ nie powiedzie się rejestracja RPC, albo wybierze losowy port i uruchomi się w nim. W obu przypadkach klienty, które spodziewają się znaleźć serwer pod stałym numerem portu, nie będą się mogły z nim połączyć.

One comment to Klucz ports

  • Lewy  says:

    A jak z kluczem poza serwerami RPC? Moze ktos wyjasnic?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>