Kim są hakerzy?

Haker jest określeniem używanym w slangu komputerowym. Jest to osoba, która ma bardzo duże pojęcie o informatyce oraz elektronice. Hakerzy działają łamią zabezpieczenia komputerowe i wykradają przeróżne dane. Takie osoby bardzo często dostają się do komputerów za pomocą wirusów, które rozsyłają użytkownikom sieci. Użytkownik nieświadomy niczego klika w link, który dostał na przykład na pocztę elektroniczną lub na swoje konto na portalu społecznościowym i zaczyna się piekło. Czasami jest tak, że po kliknięciu w ów link zaczyna on się również rozsyłać do znajomych użytkownika i tak nabiera się na to coraz większa liczba osób. Gdy hakerzy dostaną się na czyjś komputer mogą zrobić wszystko, zaczynając od usunięcia wszystkich danych się na nim znajdujących, a kończąc na zawładnięciu nimi i wykorzystaniu ich do własnych, nieznanych nam celów. Hakerstwo pomimo tego, że ogólnie uważane jest jako złe istnieje również jego pozytywna odmiana. Istnieją przypadki gdzie rząd zatrudniał hakerów, aby pomogli im w ściganiu przestępców, odnajdywaniu tajnych organizacji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>