Kilku użytkowników na jednym komputerze

Co prawda mamy takie czasy, że w rzadko którym domu nie ma w ogóle komputera, a w znakomitej większości znajdziemy jeden i więcej (albo też inne urządzenia typu tablet czy smartfon), jednak sytuacje korzystania przez kilku użytkowników z jednego sprzętu zdarzają się jeszcze dość często. Żeby wygodnie współdzielić komputer bez problemów, że ktoś komuś zmienia dane, albo przestawia ikony na pulpicie, niezbędne jest założenie kilku kont osobistych. Po założeniu można wszystko spersonalizować i dodatkowo zabezpieczyć hasłem, co będzie chroniło przed niepowołanym dostępem. W nowych systemach z rodziny Windows użytkownicy mają naprawdę dużo możliwości, przy czym system doskonale zabezpiecza ich prywatność, zapobiegając na przykład podglądaniu danych znajdujących się gdzieś na dysku (katalogi prywatne użytkowników nie są dostępne z poziomu logowania innego użytkownika). Rodzi to jednak pewne problemy – w przypadku zapomnienia hasła itd., nie ma dużych możliwości by w jakikolwiek sposób „dostać się” do potrzebnych plików.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>