Jakie znaczenie dla ludzi ma sieć komputerowa?

Sieć komputerowa jest zbiorem komputerów połączonych ze sobą kanałami komunikacyjnymi. Ma ona na celu ułatwienie komunikacji między użytkownikami sieci z całego świata. Dzięki niej mamy dostęp do publikowanych przez innych ludzi plików, materiałów, danych. Sami również możemy publikować wiele rzeczy. Umożliwia ona przesyłanie danych w szybki i łatwy sposób. Jest ona wielkim ułatwieniem pomagającym nam wykonywanie codziennych czynności, zawiera praktycznie informacje na każdy temat. Obecnie największą siecią komputerową jest Internet, który jest dostępny na całym świecie i korzystają z niego miliony użytkowników. Dzięki niemu możemy przykładowo dowiedzieć się bez wychodzenia z domu jaka pogoda jest na zewnątrz lub możemy zrobić jakiekolwiek zakupy, które zostaną nam dostarczone prosto do domu. Internet bardzo ułatwia ludziom życie, ale pomimo tego jest też źródłem wielu oszustw i niebezpieczeństw takich jak wyłudzenia pieniędzy, cyber przemoc lub pedofilia. Warto o tym pamiętać i korzystać z niego z rozsądkiem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>