Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci?

Wielu ludzi myśli, że sieć jest całkowicie bezpiecznym miejscem i nic złego nie może ich tam spotkać. Należy jak najszybciej uświadamiać ich, że się mylą ponieważ gdy zdradzą za dużo o sobie w Internecie mogą stracić jeszcze więcej. Oszustów internetowych możemy spotkać na każdym kroku naszego pobytu w sieci, zaczynając od portali społecznościowych, a kończąc na ogłoszeniach o pracę. Ludzie próbują znaleźć naiwnych użytkowników i wyzyskać z nich jak najwięcej pieniędzy, ważnych informacji czy innych dóbr materialnych. Wykorzystują niczego nieświadome osoby niezależnie od ich wieku, nie patrzą na to czy ktoś jest dzieckiem czy osobą dorosłą. Najczęściej dorośli padają ofiarą wyłudzenia pieniędzy, przykładowo płacą za zakupy, a rzekomy sprzedawca ich nie dostarcza. Dzieci natomiast głównie oszukiwane są na przeróżnych portalach społecznościowych, gdzie poznają osobę z którą piszą i ufają jej bezgranicznie, powierzają jej swoje dane, adres zamieszkania, a ona później wykorzystuje to wszystko przeciwko nim.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>