Jaki komputer dla kogo

Dzisiaj komputer znajdziemy prawie w każdym domu. Jest to jeden z elementów wyposażenia coraz częściej traktowany jako niezbędny i przydatny w wielu aspektach życia. Żeby korzystanie z niego było jak najwydajniejsze, sprzęt ten dopasowuje się do kilku kwestii, na przykład wieku użytkownika, stopnia jego umiejętności informatycznych, zapotrzebowania, „grubości” portfela, jak również do tego, w jakim celu najczęściej będzie używany. Osoby starsze przeważnie korzystają z komputerów do kontaktowania się z bliskimi, nie są zbyt biegłe, ale jednocześnie nie mają zbyt dużych potrzeb. Dla nich odpowiedni będzie słabszy, ale sprawny komputer, najlepiej o sporym monitorze i wygodnych urządzeniach peryferyjnych. Młodsi często grają w gry, oglądają filmy, więc muszą mieć jak najmocniejszy sprzęt, w dodatku zakup jednego super komputera nie oznacza końca wydatków (ciągłe upgrade’y). Cena w dzisiejszych czasach jest parametrem bardzo zmiennym, dlatego też w razie braku dużej ilości gotówki dobrze jest zdecydować się na tzw. składak, czyli komputer nie będący zestawem, a składany z różnych części. Będzie on tańszy, a niejednokrotnie wyjątkowo silny w różnych zastosowaniach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>