Jak powinniśmy korzystać z komputera?

Wielu ludzi przy korzystaniu z komputera nie pamięta o tym aby zachować zasady bezpieczeństwa i nie wiedzą oni jak ważne to jest, a to niestety skutkuje różnego typu chorobami na przykład skrzywieniem kręgosłupa lub wadą wzroku. Aby tego uniknąć należy po pierwsze zachować odpowiednią postawę. Często siedzimy tak, aby było nam wygodnie, garbimy się. Warto pamiętać o tym, że powinniśmy starać się siedzieć prosto i niezbyt blisko monitora. Bardzo ważne jest również to, aby nie siedzieć przed komputerem całymi dniami. Jeśli mamy dużo pracy do wykonania i konieczne jest spędzenie dużo czasu korzystając z urządzenia powinniśmy robić sobie co jakiś czas przynajmniej półgodzinne przerwy. Należy też od czasu do czasu wietrzyć pomieszczenie, w którym pracujemy po to, aby pooddychać świeżym powietrzem i oczyścić umysł. Wiele ludzi zapomina o tym, że nie powinniśmy spożywać posiłków i pić napoi przy komputerze, ponieważ możemy zalać urządzenie lub okruchy z jedzenia mogą uniemożliwić prawidłową pracę klawiatury.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>