Jak działają wirusy?

Wirusem komputerowym nazywamy program, który może zaszkodzić naszemu komputerowi tak samo jak normalny wirus szkodzi naszemu organizmowi. Hakerzy rozsyłają wirusy na przeróżne sposoby jednak najpopularniejszym jest rozsyłanie ich za pomocą linków. Przykładowo wysyłają masowe wiadomości na naszą pocztę elektroniczną i link znajdują się pod postacią interesującego tytułu. Po kliknięciu w ów link wirus zaczyna opanowywać nasz komputer. Istnieją różne rodzaje wirusów. Jedne usuwają wszystko co znajduje się na komputerze, drugie próbują wyłudzić od nas pieniądze i mówią, że jeśli zapłacimy to wszystko będzie działało sprawnie, a jeszcze inne ułatwiają hakerom poruszanie się po naszym komputerze. Są to najgroźniejsze wirusy, ponieważ hakerzy mają wtedy dostęp do naszych wszystkich danych, plików, dokumentów i mogą robić z nimi co tylko chcą. Wirusy mają naprawdę wielką moc i możemy przez nie stracić wiele w kilka sekund. Należy pamiętać o tym jak ważne jest instalowanie antywirusów – programów, które mają za zadanie wykrywać wirusy i pozbywać się ich.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>