Jak bardzo ważny jest dźwięk w komputerze?

Komputer w niektórych domach stanowi prawdziwe centrum rozrywki. Nie da się właściwie wyobrazić sobie sytuacji, żeby miał być milczący, pozbawiony głośników. Dźwięk niezbędny jest w wielu aspektach, na przykład podczas odtwarzania plików muzycznych, oglądaniu filmów i prowadzeniu rozmów przez komunikatory głosowe. W pecetach czy laptopach wykorzystywanych tzw. amatorsko, jakość dźwięku nie jest aż tak istotna, jak w przypadku maszyn przydatnych osobom pracującym z dźwiękiem (montującym muzykę, nagrywającym sample, ścieżki dźwiękowe). Za wydajność i dobre parametry dźwięku odpowiadają nie tylko głośniki, ale i karta dźwiękowa, a nawet płyta główna komputera. Karta dźwiękowa to zdecydowanie najbardziej istotny punkt całej konfiguracji. Nie może być zintegrowana z płytą główną, ponieważ na sto procent będzie wtedy słabszym modelem niż samodzielna karta, w dodatku najprawdopodobniej będzie miała mniejszą ilość wejść, co narzuci określone ograniczenia. Co do głośników, istotna jest nie tylko ich ilość (więcej niż dwa funkcjonuje czasem w różnych zestawach oraz w kinie domowym), ale też producent i zastosowane przez niego technologie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>