Instalowanie aktualizacji – kluczowa sprawa

Większość oprogramowania trafiającego na komputery osobiste wymaga częstych aktualizacji. Wiąże się to z dodawaniem do niego nowych funkcji bądź naprawą wykrytych podczas testów błędów o mniejszym i większym znaczeniu. Najważniejsze są aktualizacje systemów operacyjnych, gdyż są one najbardziej obszerne i pozwalają znacznie zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z komputera. W nowych systemach funkcje aktualizowania ich regulowane są automatycznie, jeśli użytkownik oczywiście na to pozwoli, więc nie trzeba samodzielnie wyszukiwać niezbędnych plików, by później je zainstalować. Odpowiednie narzędzie działa przez cały czas w tle, i jeśli jakaś aktualizacja jest dostępna, niezwłocznie pobiera ją i wgrywa. Czasami zajmuje to nawet kilka godzin, zwłaszcza jeśli mieliśmy np. przerwę w korzystaniu z komputera. Nie wolno przerywać tego procesu, ponieważ może dość do poważnego uszkodzenia systemu, a w najlepszym przypadku do konieczności przywracania go z narzędzia naprawczego. Warto tego uniknąć, dokładnie pilnując kiedy dokonują się aktualizacje i oczywiście na bieżąco je pobierać.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>