Edytor tekstu – niezbędny program na każdym komputerze?

Program określany edytorem tekstu jest niesamowicie wygodnym narzędziem, pozwalającym na tworzenie zaawansowanych dokumentów tekstowych z wykorzystaniem różnych krojów, rozmiarów i kolorów czcionek, tabel, obrazów i efektów graficznych. Bardzo przydaje się wielu użytkownikom, zwłaszcza takim, którzy do celów edukacyjnych lub zawodowych często przygotowują właśnie tego rodzaju pliki. W wielu zastosowaniach zupełnie wystarczający bywa zwykły (darmowy i bardzo mały pod względem zajmowania miejsca na dysku) systemowy Notatnik lub podobne narzędzie, ale każdy, kto już go używał, wie, że możliwości zmiany wyglądu tekstu jest tam bardzo mało – żeby nie powiedzieć, że nie ma ich wcale. Można dzięki tym aplikacjom zapisać coś raczej prostego, na przykład listę zakupów, jakieś dane teleadresowe, ale już uporządkowanie zapisków czy też wykorzystanie tabel do podliczenia czegoś nie jest możliwe. Warto dodać, że część rozbudowanych edytorów tekstu jest dostępna za darmo w Internecie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>