Drukarka do domu

Jednym z urządzeń niezwykle przydatnych w otoczeniu komputera jest drukarka. Różne typy drukarek gwarantują określone zalety, więc osobom o konkretnych upodobaniach i potrzebach łatwiej jest wybrać odpowiednią. Od zawsze najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym typem są drukarki atramentowe, gdyż oferują ładne kolory, wysoką jakość druku, nie są drogie i dość szybko „wypluwają” kolejne kartki. Można na nich drukować zdjęcia, z tym że specjalne modele mają dodatkowo opcję druku bez marginesów, na całym włożonym arkuszu. Przydatny bywa błyszczący papier fotograficzny. Bezproblemowo wypada również druk czarno-biały, typowy dla zwykłego tekstu. Innym rodzajem drukarek są tzw. laserówki. Do niedawna były zwyczajowo stosowane w biurach, nie w mieszkaniach, z uwagi na wyjątkowo duży koszt i spore rozmiary. Obecnie weszły do sprzedaży modele, które są już dużo mniejsze, drukują w czerni-bieli oraz w kolorze, a cena zakupu stała się bardziej przystępna dla przeciętnego użytkownika. Wzrosła również jakość kolorowych wydruków.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>