Dostęp do oprogramowania – za darmo czy nie?

Użytkownicy komputerów miewają różne zdanie w kwestii cen oprogramowania przydatnego do różnych celów. Jedni wolą zapłacić i mieć pewność co do jakości, innych nie stać na dobre programy i ściągają wszystko z sieci, czasem nawet uciekając się do korzystania z tzw. piratów. Na pewno dostęp do internetu pomaga łatwiej znaleźć optymalne oprogramowanie do naszych potrzeb, przy czym często są to niezłe programy darmowe wykonane przez użytkowników umiejących programować. Oferowanie programu za darmo gwarantuje, że spora część osób pobierze go i choćby sprawdzi, a bardzo prawdopodobne jest, że także przetestuje i poleci znajomym. Szukanie ciekawych programów to interesująca rozrywka, a efekty są natychmiastowe – nieraz sobie nawet nie wyobrażamy, na jak ciekawe pomysły mogą wpaść różne osoby. Oczywiście nikt samodzielnie nie zrobi aplikacji tak potężnej, jak znane pakiety biurowe, ale mniej skomplikowane programy o sporej funkcjonalności wychodzą właśnie spod rąk użytkowników zniecierpliwionych brakiem tego, co jest im potrzebne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>