Dlaczego ważne jest posiadanie antywirusów?

Antywirus jest programem komputerowym, który ma za zadanie wykrywanie i usuwanie wirusów znajdujących się na naszym komputerze oraz naprawianie zarażonych plików. W dobie Internetu bardzo łatwo jest o nabycie takiego wirusa, ponieważ hakerzy coraz częściej starają się dostać do komputerów użytkowników. Mogę to osiągnąć na przykład za pomocą wysyłanego spamu wraz z przeróżnymi linkami, w które najczęściej klikamy. Hakerzy, gdy dostaną się już do naszego komputera będą mięli dostęp do wszystkich ważnych danych na nim umieszczonych. Będą mięli możliwość zawładnięcia naszą pocztą elektroniczną i wszystkimi wiadomościami, historią przeglądanych stron, rzeczami które udostępnialiśmy na naszych portalach społecznościowych, a nawet do naszych haseł. Warto również pamiętać o tym, aby hasła które tworzymy składały się z różnej wielkości liter, zawierały w sobie cyfry i były bardziej złożone i skomplikowane. Na pewno utrudni to dostęp do naszych kont osobom, które nie powinny mieć do nich dostępu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>