Dlaczego warto być ostrożnym korzystając z sieci?

Sieć komputerowa jest rozpowszechniona i znana na całym świecie co również oznacza, że dostęp do niej może mieć każdy niezależnie od tego kim jest. Podczas korzystania z Internetu możemy napotkać na kłamców, wyłudzaczy pieniędzy, pedofilów, różnego typu oszustów i wielu innych gorszych ludzi. Nie powinniśmy ufać komuś o kim nie wiemy kompletnie niczego konkretnego, sprawdzonego. Osoby korzystające z Internetu najczęściej myślą, że są w stu procentach anonimowi i uważają, że mogą udawać kogo tylko chcą, więc tak też robią. Podszywają się pod innych, oszukują i wyłudzają od nas ważne informacje. Nie powinniśmy za bardzo spoufalać się z nowo poznanymi osobami, podawać im swoich danych oraz haseł dostępu do naszych kont oraz wysyłać swoich prywatnych zdjęć. Jeśli podejrzewamy, że ktoś w sieci ma wobec nas złe zamiary powinniśmy od razu przerwać kontakt z tą osobą i jeśli to konieczne to powinniśmy również powiadomić o całym zajściu odpowiednie osoby, na przykład rodziców, ewentualnie policję. Aby hakerzy nie dostali się do naszych komputerów powinniśmy odpowiednio je chronić poprzez instalowanie i korzystanie z programów antywirusowych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>