Dlaczego ludzie uzależniają się od Internetu?

Jak powszechnie wiadomo wielu ludzi w dzisiejszych czasach jest uzależnionych od Internetu. Każde uzależnienie, które nie jest leczone może stać się niebezpieczne zarówno dla osoby uzależnionej jak i dla osób z jej otoczenia – jej bliskich, rodziny, przyjaciół. Warto zadać sobie pytanie dlaczego możemy uzależnić się od czegoś czego nie spożywamy tak jak na przykład alkohol, kofeinę czy papierosy. Internet w dzisiejszych czasach jest czymś z czego korzysta prawie każdy człowiek żyjący na ziemi. Dzięki niemu możemy wyszukać przeróżne informacje nas interesujące, porozmawiać ze znajomymi lub poznać nowe osoby. Internet zapewnia nam również rozrywkę oraz pozwala wykonywać codzienne czynności takie jak gospodarowanie naszym kontem bankowym, opłacanie rachunków czy robienie zakupów. Załatwianie swoich spraw siedząc przed komputerem zazwyczaj przebiega sprawnie i szybko, a co najważniejsze – bez wychodzenia z domu. Internet odgrywa ważną role w życiu bardzo dużej ilości osób dorosłych, ponieważ jest on dla nich ułatwieniem życia, dlatego tak wielu ludzi jest od niego uzależnionym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>