Dlaczego dzieci powinni mieć ograniczony dostęp do komputera?

Jak powszechnie wiadomo w porównaniu do tego co było kiedyś, teraz dzieci większość swojego wolnego czasu spędza przed komputerem. Pomijając to, że zbyt długie wpatrywanie się w monitor może zaszkodzić ich oczom, a garbienie się przed monitorem może skrzywić ich kręgosłup to w sieci, do której mają łatwy dostęp czyha na nich wiele różnych zagrożeń. Jednym z tych zagrożeń może być pedofilia. Małe dzieci są naiwne i gdy nawiążą z kimś internetowy kontakt mogą ufać tej osobie bezgranicznie, opowiadać jej wszystko o swojej rodzinie, o sobie, o tym gdzie mieszkają, gdzie chodzą do szkoły i tak dalej. Dodatkowo osoba podająca się za kogoś w ich wieku może wyłudzić od nich ich zdjęcia i może wykorzystać je jak będzie chciała. Mniejszym zagrożeniem jest klikanie gdzie popadnie i zamawianie różnych rzeczy. Rodzice później muszą je odmawiać i są narażeni na wystawienie złej opinii kupującego. Będąc rodzicem warto pamiętać aby poświęcać dziecku jak najwięcej uwagi, sprawdzać co robi ono na komputerze i starać się ograniczać czas spędzany w domu, a wydłużać wyjścia na świeże powietrze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>