Dlaczego coraz więcej dzieci jest uzależnionych od komputera?

W dzisiejszych czasach, gdy komputer jest urządzeniem powszechnie znanym i często używanym zjawisko uzależnienia się od niego występuje nawet wśród dzieci. Coraz rzadziej mamy możliwość spotkać dzieci bawiące się na dworze, ponieważ wolą one spędzać czas przed komputerem. Tak samo jak dorośli zakładają oni sobie konta na portalach społecznościowych, grają w różne gry, oglądają filmy, bajki i ogólnie surfują po Internecie. Wielu starszych ludzi zastanawia się dlaczego podczas gdy oni spędzali swoje dzieciństwo biegając na świeżym powietrzu, dzieci żyjące w dzisiejszych czasach preferują siedzenie w domu. To zjawisko jest spowodowane rozwojem technologii jaki nastąpił w ciągu kilkunastu lat. Świat stał się globalną wioską Możemy jednak powiedzieć, że trochę winy leży po stronie rodziców i jest ona spowodowana tym, że rodzice chcą dla dziecka jak najlepiej, kupują mu drogie sprzęty, pozwalają spędzać przy nich nieokreśloną ilość czasu i zapominają co jest tak naprawdę najlepsze dla dziecka – powietrze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>