Czyszczenie wnętrza komputera

Problemem wielu komputerów używanych w domach i w biurach jest ich spore zanieczyszczenie. Mowa tutaj o typowym brudzie i kurzu, wnikającym do wnętrza obudowy i we wszelkie szczeliny zestawu komputerowego. Ciężko jest go uniknąć, nawet jeśli dokonujemy regularnych porządków w pomieszczeniach, gdzie znajduje się komputer. Na początku nic się nie dzieje, jednak w miarę gromadzenia się zabrudzeń w niektórych miejscach komputer może zacząć się przegrzewać, głośniej „chodzić” jak również nieregularnie wyłączać się lub uruchamiać ponownie. Oczyszczenie go samodzielnie czy w serwisie pozwala cieszyć się dłużej bezawaryjną pracą. Nowicjusze w temacie informatycznym nie powinni wykonywać takich działań samodzielnie, bo podczas rozkręcania obudowy komputera i próbie czyszczenia podzespołów łatwo o niewłaściwy ruch czy wypięcie czegoś. Do porządków przydadzą się specjalne ściereczki, jak również dostępne w sklepach komputerowych sprzężone powietrze, działające lepiej niż np. odkurzacz albo zmiatanie kurzu pędzelkiem czy szczoteczką

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>