Czym są pakiety biurowe?

Pod nazwą pakiet biurowy kryje się zestaw programów przeznaczony ogólnie rzecz biorąc do używania w zastosowaniach biurowych, ale nie tylko. Przeważnie w zestawie znajdziemy edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, generator baz danych, klienta poczty, narzędzie do tworzenia pokazów slajdów i inne pomniejsze aplikacje. Bardzo często programy te wykorzystywane są z dużym powodzeniem w domu, gdyż prawie dla każdego elementu pakietu łatwo znaleźć jakieś rozsądne zastosowanie. Mają bardzo wiele funkcji: przeciętnie większości z nich się nie używa, ale to, co jest wykorzystywane, naprawdę zdaje egzamin. Pakiety biurowe kojarzą się nam z wysokimi cenami, głównie za sprawą istnienia MS Office w różnych wersjach – ten akurat pakiet istnieje od dawna i ma się wyjątkowo dobrze, ale jest na tyle drogi, że na domowych komputerach gości stosunkowo rzadko. Zamiast niego, można już bez problemu korzystać z innych pakietów, o podobnej funkcjonalności, na przykład z dość popularnego Open Office, który jest do ściągnięcia zupełnie za darmo z sieci.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>