Czym jest globalna wioska?

Globalna wioska jest określeniem, które najczęściej jest używane w odniesieniu do opisania Internetu i tego jak wielki ma on zasięg. Świat został porównany do globalnej wioski, ponieważ Internet został rozpowszechniony w praktycznie każdy jego zakątek. Dzięki temu możemy komunikować się z każdym kto chce komunikować się z nami. Możemy utrzymywać kontakt z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi którzy znajdują się daleko od nas łatwo oraz bez żadnego problemu. Mamy możliwość poznawania nowych osób, ich kultury, obyczajów jakie istnieją pośród społeczeństwa w państwie, w którym mieszkają. Problemem, który możemy napotkać na naszej drodze są strefy czasowe, ponieważ będziemy mięli problem z komunikacją podczas gdy u nas będzie dzień, a w państwie osoby z którą piszemy noc lub odwrotnie. Drugim również istotnym problemem są bariery językowe. Językiem rozpowszechnionym na skalę światową jest język angielski jednak nie każdy może posługiwać się nim biegle i nie zawsze będziemy mogli zrozumieć się z drugą osobą. Przez to, że o każdej porze i bez żadnych ograniczeń możemy skontaktować się z ludźmi świat wydaje się mały choć wcale taki nie jest.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>