Czy warto uświadamiać młodych o niebezpieczeństwie internetowym?

Młodzi ludzie często są naiwni, zbyt łatwo ulegają emocjom i wpływom różnych osób i bardzo często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa jakie może kryć się w sieci, dlatego warto jest ich o tym uświadamiać. Zarówno dzieci jak i młodzież ufają osobom poznanym w Internecie i nie jest to pozytywne zjawisko. Sieć tworzą głównie jej użytkownicy, którzy nie zawsze są szczerzy i mają wobec innych użytkowników dobre zamiary. Bardzo często zdarza się tak, że oszuści Internetowi chcą wykorzystać jak największą ilość osób, wyłudzić z nich pieniądze, inne dobra materialne lub jakiekolwiek dane na ich lub inny temat. Na sztuczki oszustów nabierają się osoby dorosłe, nie mówiąc już o młodszych użytkownikach. Ludzie powinni zwracać szczególną uwagę na to z kim i o czym piszą, nie powinni zdradzać zbyt wiele o swoim życiu, ujawniać swoich danych osobowych, ponieważ ktoś może wykorzystać wszystko przeciwko nim. Nie powinni też klikać w linki i odwiedzać stron o nieznanej zawartości, gdyż ktoś może wkraść się do ich komputera i zarządzać ich plikami.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>