Czy w sieci jesteśmy anonimowi?

Wielu ludzi uważa, że w sieci można robić co nam się żywnie podoba, ponieważ i tak nigdy nie zostaniemy na tym przez nikogo złapani. Jest to błędne postrzeganie idei Internetu, gdyż Internet nie został stworzony po to, aby rozprzestrzeniać wśród ludzi zło, ale po to by ułatwiać im życie. Gdy w sieci zostaniemy oszukani, ktoś wyłudzi od nas pieniądze lub nawet gdy staniemy się ofiarą cyber przemocy niezwłocznie powinniśmy zgłosić to na policję, a sprawca złego czynu zostanie złapany. Policja uzyska adres IP i dzięki temu będzie mogła ustalić miejsce zamieszkania przestępcy. Nikt nie jest bezkarny, ale dużo też zależy od nas samych, od tego czy zostawimy sprawę nierozwiązaną czy pozwolimy działać służbie. Oczywiście służby zajmujące się przestępstwami w Internecie nie sprawdzają każdego użytkownika po kolei tylko działają na zlecenie, więc gdy tego nie zgłosimy nikt nie poniesie odpowiedzialności za wyrządzoną nam krzywdę. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że gdy dzieje nam się coś złego lub widzimy bardzo nieodpowiednie zachowanie powinniśmy to zgłosić.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>