Czy przez Internet można wyłudzić pieniądze?

Internet mógłby się wydawać czymś idealnym, miejscem gdzie możemy załatwić wszystko szybko, łatwo i bez żadnych komplikacji. Niestety często ludzie zapominają, że materiały udostępniane w Internecie są udostępnianie przez zwykłych ludzi. Tak samo jak nie każdy człowiek jest dobry, tak samo niektórzy ludzie którzy korzystają z sieci mogą okazać się oszustami, kłamcami, a co najgorsze wyłudzaczami pieniędzy. Normalnym zjawiskiem pośród użytkowników jest robienie zakupów lub szukanie pracy. Czasami dzieje się tak, że za zrobione zakupy płacimy przelewem z góry, a owe zakupy wcale do nas nie trafiają. Wtedy osoba oferująca nam towar dostaje pieniądze za nic. Oszuści wyłudzający pieniądze od ludzi poszukujących pracy postępują w podobny sposób. Najczęściej w ofercie pracy piszą, że aby ją rozpocząć trzeba wysłać pieniądze. Nie są to wielkie sumy, przykładowo jest to dwadzieścia złotych, ale gdy w ciągu dnia na taką ofertę natknie się kilku ludzi wtedy ”pracodawcy” będą mięli z tego zysk. Wielu internautów tak postępuje, więc należy być uważnym i sprawdzać komentarze innych użytkowników dotyczących danych towarów lub pracy. Dlatego warto pamiętać o tym, że z sieci powinniśmy korzystać z rozsądkiem. Ważne jest to, aby nie być zbyt ufnym, gdyż może się to na nas źle odbić.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>