Czy przez Internet można nawiązać znajomość?

Internet jest rozbudowaną, popularną na cały świat siecią. Korzystanie z tej sieci wiąże się z wieloma zagrożeniami, ale pomimo tego niesie ze sobą jeszcze więcej korzyści. Jedną z nich jest zawieranie nowych znajomości. Istnieje wiele portali społecznościowych, dzięki którym można poznać wielu ludzi z najdalszych zakątków świata. Daje on nam możliwość zapoznania się z kulturami innych państw, z obyczajami oraz wierzeniami. Przez Internet możemy również poznać miłość swojego życia. Dostępnych jest wiele portali randkowych, których użytkownikami są single szukający drugiej połówki. Często znajomości internetowe trwają przez lata. Wielu ludzi w taki sposób zawiera przyjaźnie, lecz do momentu spotkania twarzą w twarz z osobą z którą piszemy nie możemy mieć pewności, że jest ona tym za kogo się podaje. Nasz rozmówca może być każdym: pedofilem, oszustem, a nawet mordercą. Pomimo korzyści z tego płynących możemy jednak zostać oszukani dlatego nie powinniśmy podawać zbyt dużo informacji o nas samych, swoich danych, tego gdzie mieszkamy i tym podobnych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>