Czy powinniśmy ufać każdemu użytkownikowi sieci?

Wielu ludzi korzystających z sieci zapomina o tym, że jest ona tworzona przez jej użytkowników, którzy nie zawsze są szczerzy i mają wobec innych dobre zamiary. Zapominamy o tym, że tak samo jak w realnym życiu, tak samo w Internecie na swojej drodze możemy spotkać osoby uczciwe, ale również te nie mające z uczciwością nic wspólnego. Istnieje wiele przypadków, gdzie naiwni i niczego nieświadomi ludzie zostają oszukani przez wyłudzaczy pieniędzy lub innych dóbr materialnych. Częstym zjawiskiem jest również podawanie swoich danych nowo poznanym osobom, na przykład na różnych portalach społecznościowych. Gdy piszemy z kimś po raz pierwszy powinniśmy pamiętać o tym, że tak naprawdę nie znamy tej osoby oraz o tym, że może ona podawać się za kogoś innego i może zależeć jej tylko na tym aby w jakiś sposób nas wykorzystać. Eksplorując sieć powinniśmy być świadomi tego, że nie każdy użytkownik jest dobrą osobą która nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia, być uważni i starać się na wszystko patrzeć z lekką dozą podejrzliwości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>