Czy powinniśmy ograniczać korzystanie z komputera?

Komputer pomimo tego, że jest bardzo pożytecznym urządzeniem również może nam zaszkodzić. Przez złe korzystanie z niego możemy nabawić się kilku istotnych chorób. Pierwszą z nich jest pogorszenie się wzroku. Gdy zbyt długo korzystamy z komputera i siedzimy zbyt blisko monitora nasze widzenie może ulec zmianie. Należy również pamiętać o poprawnej postawie siedzenia, ponieważ gdy będziemy się garbić możemy nabawić się poważnego skrzywienia kręgosłupa. Tak samo jak powinniśmy pamiętać o chorobach fizycznych, również powinniśmy zwracać uwagę na te o podłożu psychicznym. Jednym z nich jest uzależnienie. Jak powszechnie wiadomo komputer jest wielkim ułatwieniem życia i coraz częściej dzieje się tak, że ludzie nie potrafią sobie bez niego wyobrazić funkcjonowania. Nie jest to pozytywne zjawisko, ponieważ gdy musimy wrócić do prawdziwego, nie wirtualnego życia pojawiają się problemy. Powinniśmy pamiętać o tym, że zbyt duża ilość czasu spędzanego przed komputerem źle na nas wpływa i starać się ją ograniczać.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>