Czy możliwe jest życie bez Internetu?

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach jest uzależnionych od korzystania z ogólnoświatowej sieci komputerowej – Internetu i nie wyobrażają oni sobie bez tego życia. Prawdę mówiąc Internet często towarzyszy ludziom przy wykonywaniu praktycznie każdej czynności życiowej. Co chwilę sprawdzamy nasze profile na portalach społecznościowych, piszemy ze znajomymi, oglądamy filmy, słuchamy muzyki czy nawiązujemy nowe znajomości. Mamy możliwość zarządzania pieniędzmi znajdującymi się na naszym koncie bankowym, możemy robić zakupy i wiele, wiele innych bez opuszczania miejsca zamieszkania. Jest to bardzo przydatnie i praktyczne, jednak moglibyśmy się bez tego obejść. Ludzie żyjący kiedyś bez Internetu żyli i funkcjonowali normalnie, więc dlaczego my nie moglibyśmy? Odpowiedź jest prosta: ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do ułatwiania sobie życia. Często jesteśmy zbyt leniwi i po prostu nie mamy ochoty wychodzić z domu, a załatwianie spraw przez Internet jest bardzo praktyczną dla nas rzeczą. Przez to, że wykonujemy coraz mniej ruchu, a pośród społeczeństwa rośnie zjawisko otyłości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>