Czy moglibyśmy żyć bez Internetu?

Niektórzy ludzie uważają, że jeśli kiedyś nastąpi koniec Internetu nastąpi również koniec świata. Są oni tak od niego uzależnieni, że nie wyobrażają sobie bez niego życia, które jest możliwe patrząc na przykład przez pryzmat tego jak kilkadziesiąt lat temu ludzie żyli bez wszelkiej elektroniki lub przez to, że w niektórych, biednych, mało rozwiniętych krajach wciąż tak żyją. Przeciwnicy sieci mówią, że Internet zrobił z ludzi kaleki, ponieważ wszystko można przez niego załatwić. Ludzie w dzisiejszych czasach nie muszą wychodzić z domu, aby zapłacić rachunki za wodę lub za prąd. Nie musimy pisać listów lub nawet dzwonić do osób, które mieszkają na drugim końcu świata po to, aby się z nimi skontaktować. Wystarczy odwiedzić, któryś portal społecznościowy lub uruchomić kamerkę internetową i porozmawiać z kim chcemy. Internet bardzo ułatwił życie ludziom i jest dobrym wynalazkiem tylko wtedy, gdy korzystamy z niego z głową. Oczywiste jest to, że moglibyśmy żyć bez Internetu, ale po co mamy to robić skoro sieć bardzo ułatwia nam życie. Należy pamiętać tylko o tym, aby korzystać z niej z głową i starać się nie poddawać uzależnieniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>