Czy łatwo jest odnaleźć kogoś w sieci?

Z sieci korzystać może każdy człowiek i jak wiadomo jest ona tworzona głównie przez użytkowników. Wielu ludzi poznając kogoś nowego przykładowo na jakimkolwiek portalu społecznościowym podaje mu swoje dane i uważają oni, że w każdej chwili będą mogli oni zakończyć znajomość. Nie jest to takie proste, gdyż sieć jest naprawdę potężną bazą informacji. Nie trzeba podać swojego adresu i numeru konta bankowego żeby osoba poznana w Internecie mogła nam zagrażać. Wystarczy w krótkiej rozmowie z drugim użytkownikiem podać swoje imię i nazwisko i już przestajemy być dla niego anonimowi. Niektórzy myślą, że gdy ktoś zna ich tylko podstawowe dane to nie będzie mógł ich już nigdzie znaleźć. Niestety nie jest to prawdą. Szczególnie ciężko mają osoby, które mają rzadko spotykane imię lub chociażby nazwisko. Wtedy po wpisaniu owych danych w wyszukiwarkę internetową każdy może dowiedzieć się do jakich szkół chodziliśmy lub gdzie pracujemy. Powinniśmy o tym pamiętać i zwracać bardzo dużą uwagę na to z kim piszemy, a szczególnie o czym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>