Czy Internet może zniszczyć ludziom życie?

Z założenia ludzi tworzących Internet miał on być czymś co w prosty i szybki sposób ułatwia ludziom życie. Oczywiście tak jest, ale sieć ma również swoje słabe strony. Ze względu na to, że jest ona tworzona głównie przez użytkowników, korzystając z Internetu możemy doświadczyć coraz więcej przykrych zjawisk takich jak na przykład wyłudzanie pieniędzy, różnego rodzaju oszustwa, przechwytywanie danych zwykłych ludzi czy nawet pedofilia. Nie jest to pozytywna strona Internetu, ponieważ może ona zniszczyć komuś życie. Ludzie często zapominają o tym, że do materiałów które udostępniają może mieć dostęp każdy człowiek oraz o tym, że w sieci nikt nie jest w pełni anonimowy. Wiele osób przez swoją lekkomyślność traci partnera, pracę czy nawet wolność, a gdy osoby nieodpowiednio korzystające z Internetu uświadamiają sobie co robią źle często wtedy jest już za późno. Warto pamiętać o tym, że sieć jest ogólnodostępna i uważać na to jakie materiały publikujemy na swój temat i patrzeć na to czy nie będą nam one kiedykolwiek zagrażały.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>